Vystoupení

 

Bitvy i táboření jsou krásná věc, ale na takové středověké či jiné akci divák očekává hlavně akční podívanou s příběhem plným odvahy, hrdinství či zrady a podlosti. Případně něco veselého k pobavení celé rodiny, nejmenších nevyjímaje.

Tohle všechno pro vás máme – romantické příběhy, akční scéniku, pohádky a vyprávění pro diváky všeho věku, nátury i vkusu.

Co si na vaši akci vyberete vy?

GRIFFLET

Království je bez krále. Mezi barony zuří líté boje o moc a korunu. Baronu Griffletovi zbývá k získání koruny už jen poslední krok. Lví podíl na jeho vítězství mají jeho přátelé, vynikající bojovníci. Dokáže však Grifflet s přáteli korunu získat? A vydrží jejich přátelství? (délka vystoupení cca 35 min.)

GLÉVA PANA Z VARTENBERKA

Naučné vystoupení, kde jednotliví aktéři představují a popisují své zbraně, ukazují, jakým způsobem se s nimi bojovalo a předvádí s nimi jednotlivé souboje. Na závěr utvoří oddíl, kde názorně předvedou, jak tento bojový oddíl útočil a jak bránil svého pána (délka vystoupení cca 20 min., vhodné pro školy a jiné vzdělávací instituce).

SMOLAŘ

Šlechtic pořádá rytířský turnaj a je nucen si na pomoc vybrat několik mladých panošů mezi diváky. Děti jsou nejdříve vycvičeny, potom oblečeny do zbroje, a nakonec pomáhají turnajovým bojovníkům při jednotlivých soubojích. Na konci turnaje se však něco zvrtne, a děti musí bojovat proti rytířům (délka vystoupení cca 35 min., vhodné pro rodiny).

ZLOŘÁD A NEŘÁD

Pohádka o tom, jak si král povolal na pomoc proti zlým loupežníkům „statečné“ prince. Podaří se loupežníky vyhnat? Veselé kontaktní vystoupení pro nejmenší diváky (délka vystoupení cca 15 min, vhodné např. pro mateřské školy).

SMÍRČÍ TURNAJ

Akční podívaná o tom, jak se to může zvrtnout, když se dva šlechtici nepohodnou a jejich spor už lze vyřešit jen jediným způsobem. Ve Smírčím turnaji proti sobě stanou se svými rytíři po boku a konečně zjistí, komu je osud nakloněn. Jenže takové šarvátky král Václav IV. ve svém vojsku nestrpí. Vystoupení plné šermu nabízíme ve standardním nebo komorním uzpůsobení (délka vystoupení cca 45 min. celé a 30 min. komorní).

BALADY O MATYÁŠOVI A DÝCE (NOVINKA PRO NADCHÁZEJÍCÍ SEZÓNU)

Vyprávění o tom, jak dokáže touha po bohatství změnit člověka. Vypravěč spojuje děj šesti příběhů, ve kterých si tesař Matyáš postupně plní svůj sen, stát se bohatým člověkem. Na své cestě jde doslova přes mrtvoly. Ale bude na konci příběhu skutečně bohatý a šťastný?

Vystoupení je variabilní, jednotlivé příběhy lze uvádět zvlášť nebo vybrat jen některé (maximální délka vystoupení – všech 6 příběhů - cca 45 min.).